Güzel gülümsemek hepimizin ortak hayali. Çünkü gülümsemenin insanlar üzerindeki etkisini ve önemini biliyoruz. Günümüzde diş hekimliği, dişlerin sağlığını korurken estetik çözümleri de birlikte sunuyor. Artık ayrı bir uzmanlık alanı olan estetik diş hekimliği uygulamalarıyla, sağlıklı, doğal ve güzel bir gülümsemeye kavuşmak mümkün. Tedaviler, hastanın beklentileri, ihtiyaçları ve diş sağlığını kapsarken, mümkün olduğunca kısa sürede ve konforlu bir şekilde ilerliyor.

Diş estetiği, pek çok farklı tedaviyi bir arada sunarken, farklı diş sorunlarına da çözüm sağlamaktadır. Diş yapısı ve diş sorunları tamamen kişiye özeldir, gülüş tasarımı da yine tamamen kişiye özel olmalıdır.

Gülüş tasarımı ile çözümlenecek başlıca diş sorunlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yıpranmış, kırık, çizilmiş ve zedelenmiş dişler,
  • Diş renginde sorunlar,
  • Diş eti uyumsuzlukları,
  • Eksik dişler,
  • Dişlerin dizilimindeki bozukluklar,
  • Aralıklı ve boşluklu dişler,
  • Diş boylarındaki uyumsuzluklar.

Gülüş tasarımında dişler kadar, diş etlerinin uyumu da önemli olduğu için, gerekli durumlarda tedavi birlikte uygulanır. Diş eksikliği olan hastalarımızda  öncelikle implant veya köprü protez uygulamalarıyla bu eksikliği giderirken, sadece diş rengi sorunu olan hastalarımıza diş beyazlatma ile çözüm sağlıyoruz.

Gülüş tasarımının en çok tercih edilen ve en iyi sonuç veren uygulaması olan laminate veneer, diğer bir adıyla yaprak porselen uygulamasıyla ise hastalarımızın istediği ve kendilerine en yakışan yeni gülüşü tasarlamak mümkün. Ortalama 7-10 gün gibi kısa bir sürede dişlerin, şekli, rengi ve boyutu tamamen değişiyor. Dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanan tedavi, özellikle gülerken dikkat çeken ön dişlerdeki bozuklukların tamamen restorasyonuna olanak sağlıyor.

Diş tedavinize karar verirken, arzuladığınız gülümseme kadar ihtiyaçlarınız ve maliyetler de öne çıkıyor elbette. Sadece ön 2 dişinizde değişim, umduğunuzdan daha iyi sonuçlar verebileceği gibi, bonding uygulaması gibi daha az maliyetli uygulamalarla beklentinize yakın sonuçlar alabilirsiniz. Karar aşamasında en doğru yardımı diş hekimizinden alabileceğinizi unutmayın.

Diş estetiğiyle ilgili detaylı bilgi almak ve randevu almak bize yazabilirsiniz.